Od października w klasie 1 została wprowadzona innowacja pedagogiczna
” Poczytaj mi mamo ” .
Uczniowie na weekendy dostają bajkę terapeutyczną, która ma na celu wyeliminowanie u dzieci pewnych obaw, strachu, lęku, lub niepożądanych zachowań typu agresja, brak posłuszeństwa, zazdrość, chciwość itp.
Bohaterowie tych bajek bardzo często są zwierzątkami, które borykają się z tymi właśnie problemami, ale pod wpływem różnych czynników zmieniają swoje zachowani, eliminują lęk, lub zmieniają swoje myślenie.
Są to bardzo mądre, pouczające bajki…które pierwszakom bardzo się podobają i z niecierpliwością czekają na każdy piątek i kolejna bajkę…
Zadaniem rodziców jest przeczytanie bajki swoim pociechom – miało to na celu wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Gdyż wiemy że w dzisiejszych czasach w dobie zabiegania czasami ciężko o te wspólne chwile spędzone sam na sam z dzieckiem.
Dzieci bardzo tego potrzebują i z ogromną radością wspominaja ten czas spędzony z mamą lub tatą przy czytaniu bajki.
Dzieci mają założony specjalny zeszyt do bajek, gdzie wklejają daną bajkę, piszą jej tytuł i malują obrazek na temat tej bajki.
Następnie w poniedziałek  chętny uczeń opowiada na środku klasy  daną bajkę …o czym ona była…itp… Uczniowie wychodząc na środek klasy uczą się opowiadać, pokonywać lek i stres związany z wystąpieniami publicznymi…jak to mówią ” pierwsze koty za płoty” .
O dziwo wszystkie dzieci praktycznie doskonale pamiętają bohaterów i co tam się wydarzyło…
Pokazują wspólne rysunki …wymieniają się uwagami i spostrzeżeniami…