ZAJĘCIA KOŁA JĘZYKOWEGO

Zajęcia koła językowego przygotowują uczniów do sprawnego komunikowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie są uwrażliwiani na odbiór literatury i sztuki, kształtują wyobraźnie, aktywność oraz rozwijają kompetencje kluczowe. Skuteczność komunikacji zależy nie tylko od opanowania ważnych sprawności językowych, ale także wielu umiejętności przekrojowych, niezbędnych do prawidłowej interakcji, współpracy czy też kontroli emocji. Głównym atutem zajęć językowych jest przygotowywanie przedstawień teatralnych w języku angielskim, które wystawiane są dla całej szkoły oraz dla rodziców. Oprócz przygotowywania przedstawień uczniowie mają możliwość poznania nowego słownictwa poprzez wykonywanie gier dydaktycznych, wykonywanie projektów językowych i inne ćwiczenia usprawniające zapamiętywanie nowego materiału i komunikację w języku angielskim.

CELEM ZAJĘĆ JEST:

  • wzbogacenie słownictwa
  • ćwiczenie poprawnej wymowy, dykcji
  • kształtowanie wyobraźni, pamięci, wrażliwości, aktywności
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie
  • przygotowanie do konkursów językowych: Małopolski Konkurs Języka Angielskiego, Ogólnopolski Konkurs Forget me not, Leon, Szkolny i Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, Konkurs wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i inne.

 

Opiekun: Magdalena Kotlarz

 

 

Małpolski Konkurs Języka Angielskiego

Emilia Cygan- Etap rejonowy

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „ Forget me not”

Wynik bardzo wysoki:

Emilia Cygan

Wynik wysoki:

Amelia Aguirre Ferens

Michał Lupa

Patryk Waligóra

Wiktor Migda

Emilia Sokańska

Angielski w praktyce.

Uczniowie klasy 8  prezentowali swoje umiejętności językowe od strony praktycznej. Przygotowali scenki sytuacyjne przedstawiające wydarzenia z życia codziennego:  zakup biletów do kina, roweru, odzieży, akcesoriów komputerowych, jak również zachowanie w restauracji czy na lotnisku. Wszystkie scenki uwzględniały umiejętność zachowania się w trudnych sytuacjach.

Uczniowie klasy 6 przygotowali krok po kroku realizację przepisów kulinarnych zamieniając się w master chefów z renomowanych angielskich restauracji.

 

„Cook like a chef”- czyli smacznie i po angielsku

Prezentujemy prace naszych uczniów z klasy 8 a i 8 b, którzy połączyli umiejętności językowe, kulinarne i informatyczne. Projektowe filmy z przepisami oglądniesz klikając w link. Gorąco zachęcamy do wykonania. Pamiętaj angielski też może być smaczny J Bon appétit!

 

 

 

 

 

Występ pt. „Snów White” w wykonaniu uczestników koła językowo teatralnego.
Uczennice klasy 5a przeniosły nas w bajkowy świat przedstawiając bajkę o Królewnie Śnieżce. Przedstawienie było w języku angielskim. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami!!! Gratulujemy talentu aktorskiego i językowego.