ZAJĘCIA KOŁA ARTYSTYCZNO- JĘZYKOWEGO

Podczas zajęć uczniowie uwrażliwiani są na odbiór literatury,   kształtują wyobraźnie, aktywność, rozwijają zdolności muzyczne i nieustannie uczą się pracy w grupie. Głównym atutem zajęć artystyczno językowych jest przygotowywanie przedstawień teatralnych w języku angielskim, które wystawiane są dla całej szkoły oraz dla rodziców. Oprócz przygotowywania przedstawień uczniowie mają możliwość poznania nowego słownictwa poprzez wykonywanie gier dydaktycznych, wykonywanie projektów językowych, śpiewanie piosenek i inne ćwiczenia usprawniające zapamiętywanie nowego materiału i komunikację w języku angielskim.

CELEM ZAJĘĆ JEST:

  • wzbogacenie słownictwa
  • ćwiczenie poprawnej wymowy, dykcji
  • kształtowanie wyobraźni, pamięci, wrażliwości, aktywności
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie
  • przygotowanie do konkursów językowych: Małopolski Konkurs Języka Angielskiego, Ogólnopolski Konkurs Leon, Szkolny i Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, Konkurs wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i inne.

Opiekun: mgr Magdalena Kotlarz

 

„Cook like a chef”- czyli smacznie i po angielsku

Prezentujemy prace naszych uczniów z klasy 8 a i 8 b, którzy połączyli umiejętności językowe, kulinarne i informatyczne. Projektowe filmy z przepisami oglądniesz klikając w link. Gorąco zachęcamy do wykonania. Pamiętaj angielski też może być smaczny J Bon appétit!

 

 

 

 

 

Występ pt. „Snów White” w wykonaniu uczestników koła językowo teatralnego.
Uczennice klasy 5a przeniosły nas w bajkowy świat przedstawiając bajkę o Królewnie Śnieżce. Przedstawienie było w języku angielskim. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami!!! Gratulujemy talentu aktorskiego i językowego.