Na zajęciach plastycznych pierwszaki formowały z gliny różne zwierzątka w nawiązaniu tematow zajęć tygodniowych o zwierzętach.
Lepiąc z gliny dzieci rozładowują swoje napięcie i mogą się zrelaksować oraz rozładować nadmiar energii.
Pobudzają tym samym sprawność dłoni i palców
Czyli wpływa to na rozwój małej motoryki.
Wykonywane nimi ruchy wymagają dużej precyzji i skupienia. Dzieci mają okazję ćwiczyć zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, co pozytywnie wpływa na ich świadomość ciała. Rozwój małej motoryki ma istotne znaczenie zwłaszcza dla dzieci w okresie szkolnym . Wspiera nawiązywanie interakcji międzyludzkich, rozwój mięśni, efektywność uczenia się, postrzeganie zmysłowe, rozwój mowy i stabilność emocjonalną.
Przy tych zajęciach  pierwszaczki świetnie się bawiły …
Po wyschnięciu gliny uczniowie malowali Farbami  ulepione zwierzątka…