6 października uczniowie z kl. I i II  odwiedzili Zamek „Stara Baśń”, który został wybudowany w malowniczym mieście Grybów

Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane przez właścicieli zamku niespodzianki. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w dawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była jakaś historia. W trakcie zwiedzania uczniowie szukali smoków, a  przy pomocy rekwizytów i strojów wcielali się w różne postaci. Brali również udział w różnego rodzaju grach i zabawach średniowiecznych, np.: pieczeniu podpłomyków czy  turnieju kopistów na koniach. Wszyscy doskonale się bawili.