W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

Policjant rozmawiał  z wszystkimi uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. W starszej grupie omówił zasady bezpieczeństwa poruszania się na hulajnodze. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Sądeckiego MORDU pan Artur Czernecki, który na koniec wręczył dzieciakom odblaski i słodkie upominki.