20 października 2021r. uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe na początku zaprezentowali POLONEZA wprowadzając wszystkich w podniosły nastrój, a jedna z uczennic klasy I – Emilka Sokołowska zagrała na skrzypcach. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek pod kierownictwem wychowawczyni klasy Pani Joanny Wielgus. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną drogą do szkoły, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.