Szkoła Podstawowa nr 11 bierze udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości w roku 2022 szkoła otrzymała 40% przyznanych środków które zostały wykorzystane na zakup wyposażenia pracowni kulinarnej. Z tych środków zostało zakupione wyposażenie pracowni ( meble, szafki, blaty kuchenne, lodówka, kuchenka z piekarnikiem oraz sprzęt AGD i zastawa stołowa. Sprzęt ten jest wykorzystywany do zajęć kulinarnych, które odbywają się w naszej szkole. Wykorzystując je uczniowie  rozwiną zbiór kluczowych umiejętności, które będą wykorzystywać podczas dalszej nauki, w tym umiejętność pracy zespołowej, efektywnej współpracy, rozwijania pasji i talentów kulinarnych.