W dniu 20 września 2021 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Nowym Sączu oraz zastępcą dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Arturem Czerneckim. Tematem pogadanki była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni a w wypadku podróży samochodem korzystania z fotelików, zapinania pasów bezpieczeństwa.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się oraz bezbłędnie wymieniały numery alarmowe. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.