Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości w 1918 roku. Przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

„Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada
Tym co padli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa
Tymi słowami 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego występ rozpoczęli uczniowie klasy 4 w teatrze tańca, którzy dostarczyli niesamowitych wrażeń przedstawiając losy naszej Ojczyzny, począwszy od czasów wolności, po zabory, Konstytucję 3 Maja, powstania po upragnioną wolność.
Tegoroczną uroczystość obchodziliśmy również przy współudziale uczniów od klasy 0 do klasy 7 w Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych
Akademia została przygotowana przez p. Monikę Pres, p. Wacława Bacię i p. Annę Michalik
Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości wykorzystano aparat, kamerę oraz oświetlenie do realizacji nagrań zakupiony z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Zapraszamy na relację z uroczystości