Ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości dzisiaj w świetlicy szkolnej została „odwiedzona” przez uczniów Polska. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieli się o położeniu Polski (środkowa Europa) oraz jej sąsiadach. W filmie pojawiły się również informacje o stolicach Polski, najdłuższej rzece, największym jeziorze, najgłębszym jeziorze oraz o najwyższym szczycie w Tatrach. Uczniowie uczyli się również korzystania z atlasu, szukali w jakim województwie znajduje się Nowy Sącz oraz miasto wojewódzkie Kraków. Przyglądali się również drodze jaką przebywa Wisła do Morza Bałtyckiego. Na końcu zajęć wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski z odpowiednią postawą, a także zostało wyklejone godło Polski.