8 listopada 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Naszymi specjalnymi gośćmi byli Pani Aneta i Pan Radek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, oraz  Pan mgr inż Wojciech Bobak wykładowca WSB NLU w Nowym Sączu, specjalista z zakresu cyberbezpieczeństwa, biegły sądowy z zakresu IT.

Nasi goście omówili zagrożenia czyhające na nas w sieci, konsekwencje stosowania i doświadczania cyberprzemocy, a także nawiązali do sztucznej inteligencji, która choć daje nam wiele możliwości, to również może stanowić poważne zagrożenie jeśli jest wykorzystywana w nieodpowiedni sposób. Niezwykłą atrakcją dla uczniów okazał się być robot- Azor, który „pochwalił” się znajomością swoich sztuczek.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym gościom, mamy nadzieję, że wygłoszone przez nich prelekcje przyniosą pozytywny efekt w postaci zwiększonej świadomości naszych uczniów w korzystaniu ze świata cyfrowego.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny dla wszystkich klas. Tematem konkursu było „Bezpieczeństwo w Internecie dla wszystkich”. Klasy młodsze wykonały plakaty, a klasy starsze lapbooka. Każda klasa przygotowała rymowankę na temat bezpieczeństwa w sieci. Klasa III zaśpiewała piosenkę. Na koniec spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Gratulujemy zwycięzcom !!! Obchody zorganizowały: pani Anna Michalik, Jadwiga Ząber-Tokarczyk, i Małgorzata Zając.