W naszej szkole już po raz XII odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Z Królową Nauk za Pan Brat”. W konkursie tym wzięło udział osiem dwuosobowych zespołów ze szkół podstawowych naszego miasta (SP nr: 1, 2, 3, 6, 7, 9, 11, 17).

Uczniowie mieli do wykonania 11. zadań, które wymagały nie tylko wiedzy teoretycznej ale przede wszystkim logicznego myślenia. W ostatnim zadaniu musieli też wykazać się znajomością ortografii w pojęciach matematycznych.

Uczestników przywitała Królowa Nauk ze swoim dworem.

Rywalizacja była naprawdę zacięta. Liczyła się nie tylko wiedza, ale również szybkość podejmowania prawidłowych decyzji. I miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce wywalczyli uczniowie z SP 1, a III miejsce przypadło uczniom z SP7.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody sponsorowane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza  Ludomira Handzla.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli!