7 czerwca 2023 w naszej szkole odbyła się XI edycja międzyszkolnego Turnieju Matematycznego z „Królową Nauk za Pan Brat”. W turnieju wzięło udział 11 Szkół Podstawowych z Nowego Sącza. Uczestnicy rywalizowali w grupach 2-osobowych i mieli za zadanie rozwiązać 11 matematycznych zagadek (Dywan, Kwietny labirynt, Roztańczone działanie, Prezenty, Dzwony, Łakomczuch, Rzutki, Roześmiany iloczyn, Rowerzyści, Pomywaczka, Skojarzenia). Zaciętą rywalizację oceniała komisja, w której skład wchodzili: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 mgr Marta Plata,  wybrani nauczyciele, którzy przybyli ze swoimi uczniami na konkurs oraz Przewodniczący Rady Rodziców. Organizatorem i sędzią liniowym, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkursu była mgr Małgorzata Zając. Wygranym drużynom oraz uczestnikom nagrody wręczyli: Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Ilona Kronenberger oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który objął Turniej Matematyczny Honorowym Patronatem.

Orłom matematycznym, którzy wygrali oraz tym którzy wzięli udział w Turnieju Matematycznym serdecznie gratulujemy. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu oraz członkom jury dziękujemy za owocną pracę. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów zawodowych.