2 grudnia wszyscy uczniowie z klas młodszych wybraly się na spotkanie ze świętym Mikołajem do najstarszej w Polsce Kopalnii Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto.

Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Na dole czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Jadąc kolejką po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. Dzieciaki poznali historię kopalni rozwiązując różne zagadki. Największą atrakcją było spotkanie ze świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. Wspaniała wycieczka pozostanie w naszej pamięci na długo.