X II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w Szkole Podstawowej nr 11

Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji już po raz 6.Przez cały tydzień intensywnie przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Powstawały plakaty, hasła, które ozdabiały szkolne korytarze oraz sale lekcyjne.

Wśród wykonanych prac najlepsze zostały nagrodzone:

I m ex aequo: – Filip Bodziony i Dariusz Górski, kl. VIb

– Krzysztof Bodziony, kl. VIb

II m Szymon Pałka, kl. 5a

III m Andrzej Kiełbasa, 5b

W czwartek i piątek uczniowie z klas 3-8 na terenie szkoły w 4 komisjach egzaminacyjnych sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Wszyscy uczniowie z tych klas oraz chętne osoby dorosłe losowały kupon z pięcioma różnymi działaniami. Certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia” mogli zdobyć ci, którzy rozwiązali bezbłędnie wszystkie zadania w określonym czasie.

Można było również rozwiązać „Tabliczki szczęścia”– zabawne kupony z przepowiednią utrwalające mnożenie
i dzielenie pamięciowe w zakresie 110.

Ponadto dziewczęta z klasy 5b rywalizowały o tytuł: „Królowej Skakanki”, którą została Alicja Gałęziowska.
Chłopcy z tej klasy próbowali swoich sił w „Piłkarzu Matematyku”. Nikodem Kiełbasa został ”Królem Strzelców” Uczniowie w tych konkurencjach prócz umiejętności sportowych musieli wykazać się refleksem i znajomością tabliczki mnożenia.

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!

Dziękujemy p. Monice Krzyżak i p. Natalii Doruli za przeprowadzenie konkursów, a wszystkim egzaminatorom
i asystentom za pomoc:

Kl. 3: Inga Uroda, Jakub Cichy

Kl. 4: Adrianna Woś, Kuba Jurczak

Kl. 5a: Paweł Najduch, Karol Pawłowski

Kl. 5b: Tomasz Tucznio, Patryk Waligóra

Kl. 6a: Karolina Nakielska, Mikołaj Kościólek

Kl. 6b: Krzysztof Basiaga, Maksymilian Ogurek

Kl. 7: Zuzanna Borek, Wojciech Jarzębak

Kl. 8: Martyna Michalik, Emilia Zając

W XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przepytanych zostało 147 uczniów. Wydaliśmy 141 „Certyfikatów tabliczki mnożenia”.

Koordynatorzy: p. Jolanta Łopatka p. Małgorzata Zając