W klasie II na lekcjach języka polskiego uczniowie rozmawiali na temat swoich rodzin, przodków. Dowiedzieli się również co to jest drzewo genealogiczne. Zadaniem dzieci było stworzenia drzewa rodowego swojej rodziny.