„Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja”- matematyka na wesoło

Dzisiaj, w swoich klasach klasy szóste zastały ogłoszenie o treści:

Wyzwanie „Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja” to zabawa, w której uczniowie biorą udział w rekrutacji na pomocnika Św. Mikołaja. Proces rekrutacji polega na rozwiązaniu ośmiu zadań z różnych tematów i ustaleniu hasła.
Efekt rekrutacji uczniowie mogą sprawdzić w aplikacji przygotowanej
w Genially (wszyscy uczniowie, którzy uzyskają prawidłowe hasło – zostają pomocnikami Św. Mikołaja). Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań uczniowie mogą obejrzeć instrukcję na przygotowanym filmiku lub przeczytać ogłoszenie po zeskanowaniu kodu QRTM.

Uczniowie, słuchając świąteczną muzykę rozwiązywali zadania w 2- osobowych zespołach.
Mikołaj zyskał wielu nowych pomocników. GRATULUJEMY wszystkim!

Lekcja bardzo się podobała, nawet tym, którzy za matematyką nie przepadają 😉