6.05.24r. odbył się w Naszej Szkole po raz kolejny Międzyszkolny Przegląd Artystyczny Utworów Juliana Tuwima. Zagościło u nas ponad 20 uczniów z 9 sądeckich Szkół Podstawowych , którzy wzięli udział w wybranych przez siebie kategoriach- spośród trzech możliwych. Recytacja , poezja śpiewana oraz praca plastyczna – wszystkie miały na celu promowanie utworów Juliana Tuwima. Nasze zaproszenie przyjęła Pani Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza Ilona Kronenberger, która jednocześnie była członkiem Jury oceniającego występy uczestników. W skład jury wchodzili również Pani Dyrektor naszej Szkoły Marta Plata oraz wybrana spośród goszczących szkół Pani Bożena Bulanda- nauczyciel SP 14. Uczestnicy byli świetnie przygotowani, recytacje , stroje , atrybuty, gestykulacja , śpiew, wszystko na najwyższym poziomie. W kategorii plastycznej złożono 49 prac z 10 szkół. Uczniowie klasy 1b naszej szkoły uświetnili wydarzenie swoimi występem, aby „rozgonić” ewentualny stres dzielnych uczestników.
Po burzliwej naradzie Jury ogłosiło werdykt:
Recytacja:

Wyróżnienie- Wiktoria Kutwa SP 14
Wyróżnienie- Szymon Basiaga SP 11
Wyróżnienie- Jakub Znamirowski SP11

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Przeglądzie, jesteśmy z Was bardzo dumni.
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczestników oraz za opiekę. Niezmiennie zapraszamy za rok ! Do zobaczenia !