Międzynarodowy dzień tańca w Szkole Podstawowej Nr 11w Nowym Sączu

W ramach corocznego Dnia Talentów w Szkole Podstawowej Nr 11  zorganizowano Międzynarodowy Dzień Tańca. Była  to pierwsza tego typu impreza. Celem organizatorów było rozbudzenie zainteresowań tańcem, poszukiwanie i rozwijanie talentów   u swoich podopiecznych.

Paulo Coelho pisał : „Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.” „O tańcu nie da się pisać […] taniec trzeba tańczyć.” Dlatego też zamiast opowiadać o Międzynarodowym Dniu Tańca zorganizowano konkurs. Uczestnicy mogli nie tylko wziąć udział w zdrowej rywalizacji ,ale również zaprezentować wszystkim uczniom nowe techniki i style taneczne m.in. balet, taniec nowoczesny, breakdance, taniec z rekwizytami.

Impreza była podzielona na dwie części. W części pierwszej, przeznaczonej dla uczniów  klas I- III, wystąpiło 7 uczestników, natomiast w drugiej części zaprezentowało się  9 uczniów. Imprezę uświetniła  Justyna Dobosz- założycielka szkoły tańca „Just Dance”, która wykonała pokazowy taniec i przeprowadziła warsztaty ze wszystkimi uczestnikami konkursu. Niezwykłe widowisko zapewniła Wiktoria Zięcina- wielokrotna Mistrzyni Polski w balecie. Wystąpiła również para taneczna ze szkoły tańca WirDance.