Święta Bożego Narodzenia zawsze wzbudzają w nas wiele emocji. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie – na możliwość spotkania się z rodziną.  Owa tradycja jest dla wielu z nas jakże bliska.

Tę radość Narodzin i ciszę nocy wigilijnej mogliśmy razem przeżywać  21 grudnia br. za przyczyną pracowników naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.
        Przedstawienie, które eksponowało tradycje swiateczne wzbogacone o koledy i pastorałki, góralskie i tradycyjne,  wprowadzało widzów w stan radosnego przeżywania. A ponadto niezwykle widowiskowe i humorystyczne filmiki przygotowane przez nauczycieli wprowadziły widzów w wyjatkowy nastrój świąteczny. Przedstawienie zostało wzbogacone za sprawą uczniów z klasy 6a Karoliny i Szymona Nakielskich, którzy przygotowali i przedstawili na skrzypcach i akordeonie kolędy  „Lulajże Jezuniu” i
 „Wśród nocnej ciszy „.
Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem.
Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia.
Do uwiecznienia jasełek został wykorzystany sprzęt fotograficzny zakupiony z projektu #LaboratoriumPrzyszłości.