Polskie krajobrazy -zróżnicowane. Góry, wyżyny, rozległe niziny, pojezierza i piękne piaszczyste polskie plaże. Poszarpane turnie, łagodne połoniny i przepiękne bukowe lasy. Bogactwo natury to dar dla człowieka, by z zachwytem korzystać, podziwiając i odpoczywając. Niekiedy ingerencja człowieka również staje się dobrze współgrającym elementem w przestrzeni. W nich także można znaleźć wiele ciekawych obiektów do zwiedzenia i miejsc do wypoczynku.

Żeby wiedzieć trzeba poznać. Dlatego uczniowie klas piątych realizowali projekt Krajobrazy Polski.
Poznając zakątki naszego kraju uczniowie poszukiwali wiadomości o wybranym regionie, skupiając się na wszystkich elementach krajobrazu. Ponadto uczyli się jak w ogromie wiedzy internetowej wybrać te najlepsze, najciekawsze i najbardziej zapadające w pamięć.
Wzbogacenie prac o rysunki, obrazy, zdjęcia czy dodatkowe informacje ułatwiało zapamiętanie zdobytych wiadomości.
Praca grupowa zaś uczyła współpracy i zaangażowania w zadanie.
Teraz prace można podziwiać w salach lekcyjnych