22 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu . DBI od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomieniu rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym.

W ramach szkolnych obchodów DBI przesłany został link do materiałów edukacyjnych dla rodziców. W klasach młodszych i starszych została przeprowadzona prelekcja przez  policję, w zerówce dzieci obejrzały film „Owce w sieci”. Podczas obchodów rozstrzygnięty został konkurs na e-plakat  ”Bezpiecznie w necie” oraz na hasło propagujące kulturę i szacunek w sieci w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy 0-III

1 miejsce Jakub Znamirowski kl. II

2 miejsce Jan Korona kl. I

3 miejsce Antoni Pancerz kl. I

Klasy IV-VIII

1 miejsce Filip Bodziony kl. VIb

1 miejsce Jan Rutkowski kl. VIa

3 miejsce Maksymilian Ogurek kl. VIb