W dniu 3 paźdzernika 2023 r. przy SP 11 w Nowym Sączu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zostało uroczyście otwarte do użytku boisko szkolne. Licznie zgromadzili się na tę okoliczność rodzice, uczniowie i dzieci, a także mieszkańcy osiedla. Wśród gości byli: prezydent miasta Nowego Sącza, proboszcz parafii św. Małgorzaty, przedstawiciele wydziału oświaty, rady Rodziców, zarządu osiedla, straży pożarnej i policji. Uroczyście dokonano aktu otwarcia i poświecenia nowo wybudowanego obiektu. Następnie na boisku zaprezentowali się uczniowie. Swoje umiejętności pokazały dziewczyny z sekcji chiliderek oraz chłopcy z grupy trenującej siatkówkę i koszykówkę. Przy blaskach zachodzącego słońca barwnie i wesoło prezentowali się uczniowie, którzy długo czekali na otwarcie tego miejsca.

Potem odbył się piknik rodzinny. Dzieci i rodzice mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach i zabawach przygotowanych z tej okazji. Popularnością cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, pokazy alpaków i ptaków drapieżnych, malowanie twarzy, a także prezentacja sztuk walki. Rodzice z dziećmi rywalizowali w konkursie zręcznościowym o tytuł Rodziny Debeściaków, rozegrano mecz siatkówki między uczniami i absolwentami szkoły. Pokazy przygotowała dla dzieci straż pożarna i policja.