Polskie krajobrazy są piękne i wyjątkowe. Zachwyca  ich różnorodność i naturalny urok. Góry, wyżyny, rozległe niziny, pojezierza i piękne piaszczyste polskie plaże. Niekiedy ingerencja człowieka również staje się dobrze współgrającym elementem w przestrzeni. Poszarpane turnie, łagodne połoniny i przepiękne bukowe lasy. W Polsce, szczególnie w górach na niewielkiej przestrzeni można spotkać wiele niezwykłości.

Te  wyjątkowe krajobrazy przez ostatnie  lekcje poznawali  uczniowie klas 5 na lekcjach geografii . Efektem ich działań były pięknie wykonane plakaty, które dostarczały szerokiej wiedzy o danym zakątku Polski. Wzbogacone pięknymi ilustracjami, zdjęciami, ciekawostkami ułatwią zapamiętanie wiadomości. Poprzez graficzno- tekstowe przedstawienie krajobrazów Polski uczniowie poznali Wybrzeże Słowińskie, Pojezierze Mazurskie, Nizinę Mazowiecką, krajobraz wielkomiejski Warszawy, Wyżynę Śląską, Wyżynę Lubelską, Wyżynę Krakowsko-CZęstochowską oraz krajobraz wysokogórski Tatr.

A oto efekty ich prac 👍👍👍👍