DZIEŃ TALENTÓW 2018/2019

NIEPODLEGŁA

W bieżącym roku szkolnym  zorganizowaliśmy Dzień Talentów pod hasłem „Niepodległa”. Chcieliśmy uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tematyka przewodnia konkursu była związana z patriotyzmem do naszego ukochanego kraju.

Wymagało to wielkiego zaangażowania od uczniów i nauczycieli. Uczniowie brali udział w rozmaitych konkurencjach, między innymi muzycznej tj. śpiew, gra na instrumencie, zespół. Wyłoniliśmy wielu utalentowanych uczniów, którzy poprzez prezentację utworów muzycznych związanych z niepodległością, pokazali swój kunszt muzyczny i przywiązanie do narodu. Można było usłyszeć takie utwory jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”,  „Dziewczyna z granatem”,  „Flaga”,  „Niepodległa niepokorna”, „Polskie skrzydła”, „Idę walczyć”, „My pierwsza brygada”, „Czerwone jabłuszko” , „ Jesteśmy Polką i Polakiem”. Szkolni muzycy ukoili nasze ucho utworami na gitarze, skrzypcach i klarnecie.

 Kolejną konkurencją był Fashion Show- czyli pokaz mody wybranej epoki. Chętni uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji o strojach w danej epoce historycznej, a następnie prezentowali się na „czerwonym dywanie”.

Dzień Talentów był okazją do zaistnienia dla wszystkich uczniów szkoły,  ponieważ ostatnią konkurencją był wybór gry planszowej, przygotowywanej przez każdą klasę. Konstruowanie gry dydaktycznej o tematyce historycznej było innowacyjną  działalnością uczniów.  Samodzielnie planowali, konstruowali, a następnie testowali grę dydaktyczną.

Dzień talentów był wielkim wydarzeniem dla wszystkich uczniów oraz ich rodziców, ponieważ odbył się również konkurs dla opiekunów naszych pociech, zatytułowany: „Słodka Niepodległa”. W dniu talentów oprócz nagród i dyplomów, każdy uczeń szkoły i zaproszeni goście mogli spróbować rozmaitych pyszności.

Uwieńczeniem Dnia Talentów był Piknik Rodzinny, na którym wraz z całymi rodzinami i zaproszonymi gośćmi: wicemarszałkiem Leszkiem Zegzdą, wiceprezydent Bożeną Jawor, radnym miasta Nowego Sącza Tomaszem Cisoniem,  mogliśmy jeszcze raz posłuchać zwycięzców konkursu, wspólnie zaśpiewać patriotyczne pieśni i podziwiać wytwory uczniów powstałe na warsztatach regionalnych oraz w pracy pozalekcyjnej nauczycieli naszej szkoły.

Tegoroczny „Mam Talent” przyczynił się do popularyzacji wiedzy o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę oraz  rozbudzaniu postaw patriotycznych. Z całą pewnością udało nam się znaleźć wielu utalentowanych uczniów, którzy zdecydowanie zaskoczyli nas swoją kreatywnością